Darmowa dostawa

Darmowa dostawa dla zamówień od 250 zł.

Scrapbooking – pochodzi od angielskiego słowa „scrapbook” oznaczającego dekorowany ręcznie album, natomiast wyraz „scrap” oznacza skrawek.

Jest to sztuka ręcznego tworzenia i dekorowania albumów pamiątkowych i albumów ze zdjęciami. Można go inaczej nazwać zachowywaniem chwil w papierowej oprawie. Scrapbooking liczy sobie już ponad dwieście lat. Jego kolebką są Stany Zjednoczone i jest on tam najpopularniejszą techniką rękodzielniczą. Zaczęło się od dekorowania fotografii w albumach przy użyciu suszonych kwiatów, wycinków z gazet, biletów, odręcznych notatek.

Potocznie pojęcie scrapbookingu rozszerzane jest o cardmaking, czyli tworzenie kartek okolicznościowych, tworzenie/ozdabianie notesów, ramek, obrazków, gdyż przy ich tworzeniu wykorzystywane są te same narzędzia i materiały, co przy dekorowaniu albumów.
Twórcy mają dużą swobodę działania, a wybór materiałów jest ogromny Podstawowymi materiałami i narzędziami wykorzystywanymi w scrapbookingu są: kolorowe papiery, papierowe kwiaty, perełki, różnego rodzaju nożyczki dekoracyjne, stemple, dziurkacze ozdobne, szablony, naklejki, scrapki i dodatki pasmanteryjne.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl